TERMOS , CZY KUBEK , CO WYBRAĆ.Co wybrać , kubek czy termos . Co będzie lepsze do straży i nie tylko. Termos czy kubek termiczny. 


Ja zawsze wybieram termos ponieważ wiem , że nic nie wyleje . Kubek zaś nie pasuje aby wlać ulubiony gorący napój i schować go do plecaka, gdyż może się tak zdarzyć , że będzie mokro. 

Termos jest idealny na dłuższe wędrówki. Termosy posiadają podwójne ścianki , między tymi ściankami znajduję się próżnia. Ta próżnia odpowiada za izolatkę termiczną . Stare termosy były wykonane ze szkła które znajdowały się obudowie , zaś nowoczesne termosy są wykonane z stali szlachetnej, przez co są mniej podatne na uszkodzenia. 
Termosy mają co do tego że ciepło utrzymują dłużej . Ciepło w termosie może się utrzymać od od. 6 do 24 godzin, zależy to od pojemności oraz producenta.


Kubki termiczne są idealne co codziennego użytkowania np. biwakowanie, do pracy czy szkoły . Dobre kubki powinny być szczelnie zamknięte . Wybierając taki powinniśmy zwrócić uwagę na utrzymanie ciepła . Taki kubek powinny być wykonany ze stali szlachetnej. Większość kubków są wykonane z tworzyw sztucznych , takie kubki są bardzo słabe , jeśli chodzi utrzymanie ciepła. 
Napój ( ciepły) w kubku termicznym powinien wytrzymać o. od 2 do 6 godzin. Utrzymanie takie ciepła zależy również od warunków . Kubek będzie krócej trzymał się na temperaturze poniżej 10 stopni , a dłużej w ciepłym pomieszczeniu. 

Komentarze

 1. Ja mam jedno i drugie, nie widzę zbyt różnicy

  OdpowiedzUsuń
 2. Termos to termos, dla mnie zawsze jest lepszy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja zawsze wybieram termos, można go schować do plecaka, jest po prostu wygodniejszy i poręczniejszy. A do kubków termicznych jakoś nie mogę się przekonać

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja stawiam na kubki
  Mam w swej kolekcji kilka personalizowanych. Uwielbiam je!

  OdpowiedzUsuń
 5. I termos i kubek na podróż u mnie to podstawa.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam to i to. I zdecydowanie wolę termosy ;)
  Nie ma ryzyka, że coś się wyleje

  OdpowiedzUsuń
 7. Takiego kubeczka nie mamy :) musimy zakupić!

  OdpowiedzUsuń
 8. mój mąż woli kubek, ja termos :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja zdecydowanie wolę termos, mniejsze ryzyko że coś się wyleje:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz